WENA (logo)

Vénas backyard jam X

05 / 03 / 2023

Největší a nejprestižnější snowboardovej závod v mezigalaktickym prostoru je minulostí. Sobota 25.února 2023 vyryla všem účastníkum tohodle mistrovství světla do paměti nesmazatelnou stopu, kterou přebije jedině až příští ( jedenáctej!!! ) ročník.-Touhle větou začínám report skoro každej rok a kdybych byl pilnej a psal pravidelně, četli byste tuhle větu už podesátý! 

Desítka je totiž číslo, který zdobilo letošní Backyard JAM. Tohle významný jubileum jsem měl v plánu oslavit hardcore tratí, kde by se skákalo z pergoly do dopadu druhýho kickeru a pak rovnou přes vlek někam do údolí. Termín jsem zvolil schválně už na 25. února, protože do baráku měl zrovna dorazit Drake team a zároveň jsem počítal s tím, že tou dobou bude dostatek sněhu. Ještě 18. to byla pravda, ve snowparku leželo půl metru, ale přes tejden se oteplilo, začalo lejt a několikadenní průtrž mračen postupně všechen sníh odplavila dolu do Jizery. V úterý jsem volal Alexovi (manager Drake), aby nejezdili, že je tu zelená louka a bahno.....odpověděl, že to je fuk, že stejně jedou a že určitě něco natočej a vymyslej. 

"Fajn, desítka bude s mezinárodní účastí, musim aspoň nějakej náznak trati vybojovat,"řikal jsem si a šel se podívat jak to venku po deštích dopadlo.  Sněhu zbylo jenom trochu pod barákem a na platformách smutně stály samotný odrazy skoků. Situace nepopsatelná bez použití nejsprostších nadávek. Strategie přípravy byla teda jasná: navozit co nejvíc sněhu na hromadu, přikrejt ho plachtou a den před závodama všechno frézou přeflusat tak, aby bylo možný skákat aspoň jeden skok. Následující dva dny jsme se Šimonem (díky) odvozili milion koleček, Viktor nám pak pomohl ještě naložit pár vozejků, do toho neustále lilo v proudech, louky v okolí se zelenaly..... jediný co nám dodávalo trochu sil, byla předpověď, ve který na sobotu slibovali sněžení.

V sobotu ráno napadlo akorát tolik, abychom mohli zprovoznit vlek a aby se dalo rozjet na druhej skok. Paráda! Dost se mi tím ulevilo a rád bych ještě jednou poděkoval všem riders co dorazili a bez bázně se hned chopili lopat a pomohli trať upravit do jezditelný podoby. Pak už to šlo jako po másle (bahně), riders office se otevřela, rychle jsem vymyslel nějaký pravidla a začala session. Letos se jelo na 4 triky s tím, že kdo zapsal čtyři 180, 360, 540........mohl přidat ještě 5. bodovanej trik. Opět si každej sám rozhodnul, jestli trik odjel a jestli ho provedl stylově, protože porota na mým závodě (zatím) žádná není..... 

Sešna proběhla parádní, troufnul bych si dokonce tvrdit, že to bylo nad maximum za danejch podmínek :-)

(Do závodu se přihlásilo 24 mužů a 3 ženy.......počty ve výsledcích nesedí, protože někdo nakonec nejel, nebo neodevzdal svoje výsledky) 


Pořadí dopadlo následovně:

Holky:


1. Nata

2. Valeria Bartual


Holky jely kudlu, skákaly 180, 360, frontroll ...... Nata dala i čistý záda....prostě diktátKluci:


22. místo bral Sokol za "rovňák šmelo grab" a tím se stal držitelem putovní trofeje za poslední místo. (za výrobu děkuju Pepému Samkovi)

21.místo Tomáš "Willik" Kotvald

20. Darek Macháně a Jakub "Shymonkey" Šimůnek

18. Petr Kyral (nejstarší účastník všech mejch závodů- 52 let! respekt

17. Petr "Maňous" Filip

16. Honza "Dodo" Dolejší

15. Joe Simpson

14. Pepé Samek

13. Filip "Pípa" Tauchman

12. Filipo

11. Adam Pošivač

10. Ondra "Marčus" Marčík

9. Jake Simpson

8. Jarda Škarvan

7. Matyáš "Maty" Krejčí - 10 let - nejmladší závodník.......za pár let nás zajede všechny

6. Lukáš Tomšů

5. Viktor Židlický 

3. Véna Kutil a Ondra Bauer

2. Dan Paulíček

1. Darek Bergmann - Dára dal: fs7, bs7, cab7, ssbs7 a přidal i fs9 ! což je na šestimetrovym skoku úctyhodnej výkon!!


Z výsledků je jasný, že se závodu účastnily všechny generace, letos i zástupci pěti zemí a myslim, že nebudu přehánět, když svůj závod označim jako nejvýznamnější akci, která se kdy ve vesmíru konala.


A to je vše přátelé, za rok se uvidíme na jedenáctce. Budu se snažit vybojovat nějaký zasněžování, protože tohle transportování sněhu je peklo.

Díky Šimonovi a  Vikimu za pomoc s tratí, Díky Davidovi Horváthovi a Sokolovi https://www.facebook.com/Sokolioko za fotky a Díky patří taky Jožinovi Toufarovi za nejlepší tyčinky Chimpanzee https://www.chimpanzee.cz/ , bez kterejch by závodníci nenasázeli takový bomby!


Tady je MEGA galerie. Fotky, kde není uvedenej autor fotil Sokol.