WENA (logo)

Bahratal 17.10.2017

18 / 10 / 2017

Další kosba proběhla v Bahře. Jeli jsme v bandě Já, Zákoř, Jusy a v Boru jsme nabrali ještě Magnuse. Plán byl Wasserfall Block, kde vede několik těžkejch bouldrů. Nejvíc se mi dle videí líbí Close by Overflow za 8A+/B což je traverzek po rampě do bouldru Imagine, kterej je samostatně za 8A. Hned po příjezdu a poté co Magnus šutr očistil jsem se vrhnul do zkoušení prvních kroků ze zmiňovanýho Imagine. Po chvilce jsem schopnej první dva šahy jakž takž udělat, ale kříž do lišty v hraně mi nejde. Pata je daleko jak sviň a vždycky vylítne. Navíc je slizko. Sliznatost nevoní ani ostatním členům zájezdu, tak na to u potoka serem a jedem do Schlachthofu.

Tady bychom nejradši zkusili Kato 8A, nebo něco v převisu, ale všechno tohle je úplně durch. Motivace i Demotivace zlitý, jdeme teda do průchodu, kde vede Backflip, Heureka atd. Tady je celkem sucho a Zákoř s Magnusem zahajujou kosbu. Mě se nechce bejt v díře, jdu teda mrknout za roh, kde je Aborigines block a po obhlídce přesunuju matice a společně s Jusym zahajujem dekódovaní bouldru Aborigines 8A, respektive jeho varianty Bottom up in Aborigines 8A. No, nejdřív nalezu ze stoje do klíčovýho místa a skooro ho hned přelezu, nicméně jde o to trochu pochopit v jakym sledu dát pod sebe nohy takže mi to ještě dva nálezy trvá. I tak mám radost, protože šlo o rychlou akci a pauzíruju. Jusy zatím s lehkostí přelejzá Pfeil 7B.

Po pauze dávám pokus v Bottom up in Aborigines 8A a hned se probojovávám až na vrch šutru Juchů! Vzápětí dorážej kluci zpoza rohu a Magnusovi kouká z kabely Heureka 8A. Všichni krokujou klíčový místo Aborigince a mně se po pauze daří i originální verze a radost se násobí. Samozřejmě to není jako pokosit dvě různý 8A, protože crux je pro oba bouldry stejnej, i tak je to pro mě hodnota. Zanedlouho dostává svý přezdívce i "Titán" Magnus a práská obě verze v rychlym sledu. Za nim ještě Zákoř doplňuje svojí sbírku z minulejch let a přelejzá verzi Bottom up. Na jeho přelez se můžete mrknout na jeho kanálu zde https://www.youtube.com/watch?v=ODHj7IwCg3I. Ještě než odcházíme, daří se Jusymu poslat Facku za 7B+, což je výživný dynámko z řezavý lišty.

Posléze se přesouváme ještě pod Schwarz weiss block, kde dávám flash pokus v bouldru Scwarz 7C, ale zvládám dolýzt jenom do traverzu a total na kaši jdu k zemi. Nakonec se mi ani po několika nálezech nedaří traverz doladit a po záchvěvu ve vedlejší Inverzi se odcházim dokašit na Mufuti 7C. Tady mi celkem jde nástup, ale ze stoje mi chyty nedržej, prsty pálej a už je něco po pátý takže na to kašlu a úplně zmordovanej se belhám za ostatníma, který srdnatě bojujou v Inverzi za 7C. Nakonec si dost neradi musíme přiznat, že jsme na sračku sračkoucí a utíkáme k autu.