WENA (logo)

Labák IV-7.výjezd

27 / 03 / 2016

​V neděli vyrážíme se Zákořem do Labáku o něco později v domnění, že chytneme lepší tření. V LB nabíráme Foxera a v naprostym azuru míříme natěšený směr Bivak.

Ještě než začnu lízt, vytahuju pytle na odpad a rukavice a jdu uklidit bordel pod převisem, kterej tam nějaký idioti naházeli. Za prvé mě už sere na to furt koukat a za druhý bude aspoň argument pro ochranáře. Bivak mám fakt rád a kdyby nám tu zakázali bouldřit, byla by to víc než škoda. Když jsem zalezlej úplně pod dachem a držkou reju ve skle a rozpadajících se plechovkách, bateriích a igelitech, uvažuju co asi má v hlavě člověk, kterej je schopnej takovej buxus po sobě zanechat. Docházim k závěru, že nitrolebeční obsah takovýho blba nejde zjistit, protože jeho hlava je zaražená hluboko v jeho vlastní prdeli. Omlouvám se čtenáři za sprostotu, ale nemůžu si pomoct. Nakonec z toho jsou dva obří pytle hnusu. 

No nic, jde se lízt. Kluci už jsou rozhejbaný a jde se na věc. Foxer jde kosit project Harapan, ale v závěru mu smeká noha. Zákoř jde do superdlouhýho Sundancu. Spodek Sundeckeru přešahuje v klidu,ale vezme mu to tolik potřebnou sílu pro krok v Dekrovi za stisk. Tenhle stisk je fakt k vzteku. Samostatně je to madlo, když k němu ale dojedeš čtyři metry stropem, ručička už ho nechce ždímat. 

Já se pouštim do skoku z dírky a lišty, kterej je společnej pro bouldr Sunshine a Sick of Sunshine. Lišta na pravou mi hrozně trhá kůži a celkově nejsem schopnej krok udělat tak jak mi to šlo na podzim. 

Jo skoro bych zapoměl, Zákoř s sebou vzal různobarevný vzorky mága. Vybrali jsme z nich šedivý a testovali. Blbý na tom je, že když je chyt timhle mourem zasviněnej, vypadá jako mokrej. Na druhou stranu, fleky nesvítěj až na levej břeh. Zatim nevim jakej závěr z toho vyvodit, ale po chvíli mě to přestalo bavit. Prostě jsem nevěděl jestli je lišta opocená, nebo jenomm zasviněná tímhle mourem. 

Když jsem v pokusech nejmarnější, přichází Rosťa Štefánek, kterej je autorem mýho vysněnýho bouldru. To mě malinko znervózňuje (vůbec ho neznám a nikdy jsem ho neviděl) a nejde mi už nic.Zkouší krok do boule, ale evidentně tu dlouho nebyl a musí vzpomínat. Když odchází, jdu zkusit druhou část bouldru Sick Fellow 8A+/B. K mýmu překvapení to jakž takž jde. Přidává se ke mně Zákoř a krokujem úsek přes spoďáky. Myslim si, že to je real a po vymyšlení nejtěžšího úseku jdu zkoušet konec bouldru, kterej vypadá tak na 6A, ale dostávám čočku a dooost dlouho mi trvá, než vymejšlim program. Na něco přicházim, ale obě moje ruce připomínaj spíš hrabičky takže na to kašlu a mám se k odchodu. 

Zákoř s Foxem jsou taky grogy a postupně se vydáváme na cestu zpět. Totálně v háji ovšem je, že musíme donýst k autu pytle s bordelem, který vážej asi milión tun. Díky týmový práci to zvládáme a mizíme.