WENA (logo)

Labák V-8.výjezd

30 / 03 / 2016

​Ve středu musí Zákoř zůstat v práci takže jedu s Mlejnisem a Caldičem. 

Míříme pro změnu do Bivaku a můj plán je zkusit Sick Fellow. Hned po rozlezu se mi daří vše zkroknout, ale přidání do spoďáku mi jde blbě. Je to pro mě rozhodně nejtěžší krok bouldru. Samostatně jde v pohodě. Když mám ale pravačku byť jen trochu nateklou, nejsem schopnej spoďák udržet. Je jasný, že v pokusech se bude padat zde. Ještě si jdu vymyslet pořádně konec, aby se mi nestalo, že přidám, udělám krok do dírky a pak spadnu v závěru. Zjišťuju, že je pro mě mnohem lepší vůbec nedávat koleno a vymejšlim parádní program bez něj. Jsem docela pozitivně naladěn a jdu dát pauzu před pokusem. 

Mezitim Caldič zkouší zdrtit Sundeckera, ale v začátku Dekra mu dochází. Mlejnis vyráží do Black Porna. Dekrem prolítne jako vítr, ale v klíčovym kroku do srdce padá na zmrzlý prsty. Eh, úplně to samý se stávalo i mně, když jsem tenhle bouldr lezl. Caldič zkouší Bílý traverz, ale boule dnes opět nedržej. Je to sice věčná výmluva, ale už jsme tu podmínku zažili a víme, že to tak prostě je. Mezitím Mlejnis už stihl orazit a jde znovu do Black Porn. Tentokrát boulder v klidu přelézá a možná by se dalo hovořit o degradaci….Je silnej jak hovado :-) 

Já už sedim v křesílku půl hodiny takže je čas na pokus. Daří se mi udělat nejtěžší kroky v začátku, ale padám při kříži z madýlka do totálního madla ve stropě ehhh. Je to asi nejlehčí krok boulderu což mě nepotěšilo. No nic, zkouším pokračovat, ale zjišťuju, že mám doost zmrzlý prsty a tělo. Půl hodiny pauza je asi dnes na mě moc. Zkoušim teda ještě párkrát přidání do spoďáku, ale ani to mi už moc nejde. Po lehkym odpočinku se mi daří přidat, ale na pokus už nezbylo nic. Zkoušim teda aspoň furt dokola klíčovou pasáž, vymejšlim kam dát koleno, ale nedrží a už jsem asi na sračky nebo co. Kluci mě upozorňujou, že furt lezu, ať dám oraz, ale mě přijde, že jsem sotva začal. Několik totálně průjmáckejch pokusů mě přesvědčuje, že maj pravdu a jdu si sednout. 

Caldič znovu zkouší Sundeckera, ale v závěru chybí síla.Mlejnis zkouší Dlouhej Černej za 8A. Dolejzá až do srdce,ale ani jeho vytrvalost není nekonečná takže padá na bandasky. Caldič pokusuje několikrát Bílý traverz, ale už leze dlouho a navíc chybuje na konci a jde do topu z blbýho chytu. 

Já ještě jednou vlezu do spoďáku, ale jsem bez šance, tak jdu alespoň na dolez do „lehkýho“ Dekra, kterýho vybojuju, pokračuju do Běláku, ale už v madle Tekutýho vosku mi dochází a pápá. Jsem na odjezd. 

Mlejnis ještě testuje Dlouhej Černej a přesto, že už toho dneska nalezl dost, padá až z Černýho traverzu. Caldič se ještě dotykvuje v Sundeckeru a Běláku a jdem k autu.Teda já jdu, kluci běžej.