WENA (logo)

Labák xxvi.-43.výjezd

20 / 07 / 2016

​Dneska jsme se Zákořem opět navštívili náš oblíbenej Bivak v Labáku. Mysleli jsme, že norové nebudou lhát a teplota nepřesáhne dvacet tři stupňů, bohužel to maj asi rozbitý, protože ihned jakmile jsme vystoupili z auta, sežehlo nás třicetistupňový vedro. Shit. Domu ale přece nepojedem, když jsme strávili asi dvě hodiny ve voze, takže jsme naložili matice na zpocený zádo a odtahli vše pod dach.

Naštěstí byly suchý chyty i když bylo potřeba mágovat víc než jindy, aby člověk nestejkal. I tak se mi po rozhejbuňsku povedlo zkrokovat všechny části projectu tzn. Pornoland a stropní část Sicka. Dal jsem tím pádem pauzu a že dám pak pokus. Když jsem dostatečně vyklepal ruce, vlezl jsem pod nástup a .......kulový, nezvládl jsem ani houpnutí do madýlka. Je to sice jeden z klíčovejch kroků bouldru, ale před chvílí jsem ho dal. No nic, pět minut orážim a du do toho znova-bohužel s úplně stejnym výsledkem. No to by mi prask! Pak koukám na botu, protože mám podezření, že se děje něco nekalýho - a je to tak, miura je na patě odchlíplá. No jo, řikám si, to bude tim, ta bota mi tam nějak nechce držet a jdu lepit.

Zákoř se mezitim rozhejbal a snaží se nějak dekódovat střed sanšajnu/heliose a já se ho hned jak opravim botu snažim cvaknout. Koupil jsem novej objektiv a testuju. Jde o totální šíro 11-16mm, protože mě u natáčení videí sralo, jak nejsem občas schopnej dostat do záběru celou linii bouldru (viz například video z Omerty). Bude to chtít samozřejmě vychytat, protože takovej širokáč celkem zkresluje a já jsem míň než amatérskej fotograf.

Když mám botu ready, nasunu se opět pod nástup a snažim se zase nastoupit Sickem, bohužel marně. No nic, vedro graduje, na nástup seru a pokračuju strůpkem ke spoďáku, do kterýho se mi daří přidat, ale hned vzápětí se potkávám s bouldermatkou. Nepropadám v úplnej pláč, stejně jsem nelezl od začátku a po krátký pauze vlezu do místa, kde jsem skončil a s pomocí nouhendu v trapnoleně boulder dolejzám. No, tak celkem to de, je mi jasný, že dřív nebo pozdějc tuhle věc prostoupim. Matematicky by to mohlo bejt těch 8B (8A+/B a 7C+)jak jsem psal už v minulejch článcích, ale to trapnoleno, ve kterym se můžu pustit oběma rukama mi trochu kazí radost. Zatim jsem to ale nedal ani s nim, tak musim bejt hodnej ehhh.

Zákoř pak opakuje běláka, čerňáka, ale vedro ho seslizává z chytů a shodujem se, že je dneska všechno o nějakej stupeň těžší. 

Po pauze se rozhoduju, že dám zase pokus v Bílym sexu. "Lehkýho" Dekra zdolávám, voskem celkem proběhnu, ale když se dostávám do boulí nastupuje co? No přece moje oblíbená velebandaska a musim se zas a znova, už asi po tisícátý v tomhle místě, odporoučet. Odcházím lehce rozmrzelej sežrat zbytek svačiny a Zákoř přesunuje matice pod boulder Bílé Jaro. To je krok přes hnusodírku do hrany - dlouhá rozpaž za dva prsty a ještě je v hnusodírce osten, kterej se zarejvá do prstů. Čím víc se zabere, tím víc se ten bestius zarve do kloubu. Tenhle chyt nechápu, ale je spousta lidí, co si s tímhle krokem vytřeli zadek, takže jsem asi jenom ubulenej. Zákoř postupně krok ochočuje, nebo spíš si na něj vzpomíná, protože ho už dal v bouldru Paní houbařová.........

Cvakám mu nějaký foto a když jde pauzírovat, přemejšlim co bych tak ještě lezl. Ruce mě bolej jak praseodym, ale chce se mi ještě lízt, rozhoduju se, že zkusim oživit čerňáka, abych mohl vyzkoušet dosud nevylezenou kombinaci Tekutýho dýmu, Dekra a Čerňáku. Padám na konci, to mi ale neva a jdu zkusit nástup tohodle komba a dostávám se k přelezu spáry. I když to nevypadá, vzniká tu jeden docela pěknej krok, kterej je ještě lepší, když se eliminuje obří díra z vosku. Sečteno a podtrženo, je to další výzva s klasou odhadem 8A a pracovním názvem Kryplák. Respektive název jsme vymysleli jinej, ale byl hodně sprostej a hrozilo, že by se někdo slušnější mohl cítit pohoršen tak jsme ho změnili na tenhle, kterej vychází z už stávajícího podobně vedoucího bouldru Mrzák.

I když neustále panovalo nesnesitelný vedro, chtěli jsme pořád drtit, k naší smůle nás už ale ruce neposlouchaly, tak jsme se zbalili a šli k autu. Tam jsme zjistili, že je půl pátý což znamenalo dobrý skóre na to, že jsme chtěli utýct už před dvanáctou.....