WENA (logo)

Modřín 15.10.2017

15 / 10 / 2017

Další výjezd na sebe nenechal dlouho čekat. Jezdim teď ob den, protože mám volno a počasí je na bouldry ideální. No, zrovna o dnešku by se to říct nedalo, protože panovalo krutý vedro. Léto, ta pyzda se vrátilo a tak sem dnes zavzpomínal, jaký to je stejkat z chytů.

Jel jsem sám, nasměroval jsem to na Modřín, protože se mi nechtělo tahat na Sněžník matice (původně jsem chtěl jet na Machinárium) a zároveň jsem neměl náladu jet až do Bahry o čemž jsem taky ráno uvažoval. Bylo jasno, že ve vedru se musim vydat na něco "lehčího", jdu teda po nějakym 7C. Nejdřív jdu omrknout study break, ale je na něm asi 40 stupňů, to samý na Beruši a i Frnda je rozžhavená, pokračuju teda níž a rozhejbávám se na šroubovici DNA 7C. Kroky chápu celkem rychle, ale levá strana bouldru je komplet zechcaná. No nic, vydávám se teda dozadu, kde mám rozpracovanej bouldr Aix zwei drei s klasou 7C+. Opět mě znervózňuje vedro, nicméně aspoň je to suchý. Zahajuju rovnou kódování poslední části, kde se přebíraj jamčičky. Fuj hnusojamky. Jedou mrchy. Navíc se za ně musí hrozně rvát, protože tělo mám položený takřka v luftu, jenom levá noha na stupu a pravá ruka svírá stisk u hrany. Nejdřív nacvičuju způsob, kterej mi poradil Zeros, ale i když ho udělám, nepřijde mi úplně komfortní pro pokus, snažim se teda vymyslet něco jinýho. Nakonec napiluju betu, kterou bouldr řeší Magnus, tzn. levou vzdálenější jamka, tělo narvat doleva a přidat do pravý jamčičky. Levá ruka následně pobírá sokolíček a šup šup, rychle narvat nohy pod sebe a šahnout do topový hrany. Fuííí, nic snadnýho. Dávám pauzu a že jako zkusim pokus. Ale jo, není úplně marnej, jamčičky dobejvám ale ty kurvy jedou mrchy a pálej bestie a bum! jsem dole. Hm. Tenhle bouldr si nechám na lepší klima, je dost těžkej.

Obíhám teda šutr pod sebou a sedám pod Odliv 7C+. I tady vim díky Skáličovi co dělat a i se mi celkem daří šáhnout doleva do mikrospondea, nejsem ho ale schopnej pořádně nabrat a postavit se. Přendání pravý nohy i dolez mi jde, tak se tejrám ještě nějakou chvíli až mě z toho začnou bolet záda a jdu na Čermiho návrat 7C. Tenhle bouldr je perla! Nádhernej trojúhelník, leze se ze stoje, plácání hrany, prostě super! Chvilku řešim jak s nástupem, pak se učim chytnout lištu, nicméně asi za čtvrt hoďky mám vymyšleno a po pauze kosim, Joooo, božskej bouldr. Mám radost. Po cestě zpátky se jdu ještě mrknout, jestli neoschla šroubovice, ale je nacucaná. Když už jsem se k ní dobelhal, vytrmácim se až k Beruše a zkoušim co Frndinka 7C+. Minule mi nešel kříž do dobrý lajsny tak se ho snažim vyřešit a Hle! Není vůbec těžkej. Dávám a z půlky dolejzám. Johoho, že bych dal ještě Frndu? MMMMpff když vlezu pod nástup jsem marnej total. Ani se nehnu z malý lišty. No nic, dneska už toho bylo až až, balim a mizim.