WENA (logo)

Ostaš XIV.-75.výjezd

07 / 11 / 2016

​Výjezd za boulderingem číslo 75 proběhl směr Ostaš. Abych ale uvedl číslování na pravou míru, musim napsat, že před touhle Ostaší jsem byl třikrát v Labáku. Všechny tři výjezdy jsem se věnoval znovunachození Sicka, kvůli svýmu projectu Sick + Pornoland. Nejdřív jsem nebyl schopnej udělat ani přidání do spondea, posléze jsem se trápil v pohupu do něj, nakonec se mi přeci jenom podařilo tenhle boulder zkroknout a dát i nějakej ten pokus. Bohužel se mi ani jednou nepodařilo dolýzt do odpočinkovýho místa (trapnolena-nohand v koutě), ale i tak byl jeden pokus docela dobrej. Zastavilo mě až vypadnutí patošpičky. Vždycky jsem po pokusech v týhle spojenině treningově naběhl ještě do Great white nebo Dlouhýho Kouře a jednou jsem dal pokus i v kombinaci Dýmovnice,Dekra a Čerňáku, kde mě shodila až rozpažka. Poslední jmenovaná věc bude pěkná kombinace. Už jsem o ní v jednom příspěvku psal, myslim, že když se vynechá díra z Vosku a madlo Dekra, což je celkem logický, vydá to na 8A.Jo a pracovní název je "Kryplák" což vychází z už stávajícího bouldru Mrzák.

A teď už k Ostaši. Rovnou musim začít strašnym pláčem, protože z mý strany byl vejlet krutě poznamenanej bolestí zubů. Od středy od večera jsem nemohl spát, v pátek u zubaře jsem vyfasoval oblbovadla a vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl zkusit, jestli pro mě nebude bouldering rozptýlení od několikadenního svíjení se na kavalci, vyrazil jsem i přes krutou bolest.

Jeli jsme se Zákořem a na místě na nás čekal ještě Magnus. Počasí bylo celkem dobrý jenom hrana Omerty byla zdojená. To vůbec neudělalo radost Zákořovi, kterej jel v podstatě hlavně na její sit verzi s názvem Omerta low. Nicméně Magnus už na Radiátoru chvíli působil a pochystal si věc s názvem Zakázané uvolnění za 8A+. Jde o nástup Omertou a výlez do plotýnky. Stačil jsem se jenom rozhejbat v místnim 6B a zkroknout Danyho Parťáky hned vedle, když v tom mě Magnus poprosil, jestli bych mu nenatočil přelez, že už má vše pochystáno - a taky že jo. Sedá pod to a kosí zle. Na závěr se nenechá shodit ani slizem na vrcholu a všichni máme radost. Vidět takovýhle mrdy je pokaždý motivace jak prase, takže jdu za roh a přelejzám 7B, který jsem pochystal. Jasně, že jde o lehčí věc, ale i tak jsem měl radost, protože huba bolela a z prášků jsem byl spíš na spánek než na nějakej výkon.

Do toho přichází Martin Tomášek s Jirmusem a já se s nima přesouvám pod Malej střecháč, kde bych chtěl vylízt King of jazz, Master of Jazz a v neposlední ředě věc Luis je Monster. Všechno mám už z minulejch výletů připravený takže se jen tak trochu adaptuju na ďourky a do toho k nám dolejhá hulákinsk od Radiátoru a to znamená, že buď Zákoř dal Zakázaný uvolnění jako Magnus nebo je tam oba někdo přepadl a sváděj boj. Za chvíli dorážej k nám a naštěstí se ukazuje, že první varianta je správně takže totální MRDY!!

Za chvíli vlejzám do bouldru Luis je Monster za 7C+/8A a snažim se snažim, ale po zdvihu do lišty mi vyjíždí pata a čus. Asi se mi to ale přihodilo spíš kvůli zmrzlejm prstům než že bych měl smůlu. 

Zákoř s Magnusem odcházej na Světelnej rok a já dávám pauzu. Do toho mě kurevsky začínaj bolet zuby, takže se dopuju lékama a musim asi hodinu čekat než zaberou, protože nemám koule na to lízt s puklou lebkou. Martin zatim napinkává Monstra a King of Jazz a je jasný, že kdyby neměl rozsápaný bříška do krve obě věci by ho pustili. Nakonec se ještě snažim dát jeden pokus, ale jsem tak zmrzlej, že si zvládnu sotva sednout pod nástup.

Stejně už je skoro tma takže to balíme a jdeme kolem Světelnýho roku a Vesmíru na parking......