WENA (logo)

Sasko 21.10.2017

23 / 10 / 2017

Další vejlet za bouldrama jsme směřovali do Saska. Byl jsem tam jenom jednou, ale to bylo všechno zlitý a sektor TV show jsem neviděl nikdy. O to víc jsem se těšil. Podle videí strop jak kráva. Jeli jsme ve třech, Já, Jusy a Zákoř.

Pověsti a záznamy nelhaly, na místě nás přivítal gigamonstrózní nádhernej strop. Rovnou valim bulvy, a po lehkym rozvěsuňsku zkoušim co a jak s místníma bouldrama. Nejdří sedim pod nástupem Plastikmana za 8A+. Nechápu nic. Do toho přicházej nějaký němci a hned vlezou pod TV show 8A. To chtěl zkoušet Zákoř. No nic, jdeme za roh na Kosmodrom 8A a Baikonur 8A+. Oba bouldry jsou si podobný v tom, že je potřeba založit patu, nebo spíš patošpičku a přešahat buď dvoučlánkový díry, nebo popleskat boule. Hned mi je jasný, že tohle nebude pro mě, protože koleno do krutu okamžitě zabolí jako prase a je jasno, že pokud bych ve zkoušení pokračoval došlo by ke kompletnímu vylomení. Kluci zkoušej oba Baikonur a Jusy rovnou předvádí co to znamená mít mega sílu a uuuž skoro šahá po dobrý římse, nicméně asi dva cenťáky mu chyběj. UF! Brutal prolom prstů a lámání kolene. Nic pro mě.

Přesouvám se teda vedle a zkoušim s Němcema TVshow. Všechny kroky až na první samostatně udělám, bohužel používám lištu, o který se nakonec dozvídám, že jí nějakej píčomrd dodatečně seknul, takže se nebere. Tyhle sekací kryply jsou fakt dyliny, nicméně sasko je přisekaný a nalepovaný komplet. Přesto, že mi němci ukazujou jak na první krok metodou egypťana, pokaždý mi schází asi dva centimetry. Začínám z toho bejt trošku nasranej, protože charakter skoro všech místních bouldrů je rozpaž z dobrýho do dobrýho a udržet vývlaj a zas. Tenhle styl mi vůbec nejde. jednak samozřejmě kvůli slabosti, ale nepřidává mi ani moje 170 mikro rozpětíčko. Když si popláču, jak je svět nespravedlivej, zkoušim přešahat boulder Sprint 7C+. Opět pro změnu kreténský rozpaže z madla do madla. Nicméně boulder krásnej, vede celym stropem. Všechny kroky chápu až na poslední krutorozpaž, kde jsem podělanej pravačkou prodloužit poskok. Nakonec Jusy přichází na betu zaháknutejch špiček a daří se mu i udržet následnej megavývlaj. Když to vidim, dávám matici na protilehlej vostrej šutr a jdu to taky zkusit. Zvládám zahákovat špice i se natáhnout levačkou do madla, bohužel si nepřidám i pravou a vyhodim nohy předčasně= zhoupnutí a v nejdebilnější chvíli, kdy jsem bokem asi dva nebo jánevim kolik metrů nad zemí se pouštim a mrrrrd dávám si hroznou do lokte, protože matice pokrejvá můj držkopád jenom částečně. Kuurva! Naštěstí nejsem mrkev a ani loket neni zřejmě na kaši, můžu se teda s nadávkama věnovat dalším bouldrum u kterejch zjišťuju, že jsou pro změnu o rozpaži. Ehhh, je jasno, že sem dlooouho nepojedu. Do toho Jusy, kterej leze Sprint dává pád na záda pro změnu úplně mimo matici a Kocourkovský představení se dovršuje. Jediný seriozní lezení předvádí Zákoř, kterej dává pokusy v TV show. My s Jusym se jdem uklidnit za roh do nějakejch sedem, který jsou bohužel opět o rozpaži a my jsme navíc už dobitý a na sračky.  Jedno se nám nakonec přece jenom daří přešahat. Nakonec ještě krokuju 7B co tady přelezl Dejv. Nepřijde mi úplně HC tak dávám ještě dva závěrečný, ale je už skoro šest a já na totální kaši takže padám krok pod topem a mizíme.