WENA (logo)

Szklarska Poreba I-15.výjezd

16 / 04 / 2016

​Dneska jsme jeli se Zákořem do Polska, konkrétně Szklarsky Poreby. Předpověď moc dobře nevypadala, na odpoledne hlásili doj. Za hranicí ale nepršelo a ve Szklarsky Porebě už svítilo slunce a byla suchá silnice. Nicméně když jsme dorazili pod impozantní strop, kde vedou dva špičkový bouldry Czech Star 8A+ a Polish Star 8B, bylo jasno, že jsme v hajzlu. Skála sice vodu nevsakuje jako pískovec, ale zase to po ní teče. To znamená, že z našeho stropu a hlavně z jeho hrany, kde se v obou bouldrech láme chleba, kapala voda. Nezbylo nám, než použít hadry a čekat.

Mysleli jsme, že naděje na uschnutí nějaká je, protože foukal vítr a sem tam vysvitlo slunce. Horní pasáž skal, odkud nám do stropu teklo, začínala pomalu vysychat takže jsme nezoufali a prostoje využili pro dostavbu plošiny. Vzal jsem ultravostrou fiskars pilku takže nebyl problém konečně naporcovat povalující se klády a dopadiště ještě rozšířit tak, aby i při macatym kyvu člověk nevylít a nerozsekal se někde mezi šutrama.

Bohužel pro nás, asi po hodině začalo lejt a to i přesto, že pořád svítilo slunce. Trochu k vzteku.

Rozhodl jsem se zkusit aspoň první část, která je společná pro oba bouldry a je nejvíc pod střechou. Po chvilce jsem dolezl z prvního madla až do kroku do hrany. Stisk na hraně byl ale zlitej jako prase a nešlo pokračovat.

Po pauze jsme aspoň naladili foťák a Zákoř mi cvaknul několik fotek, když jsem se snažil přelízt první část úplně od začátku. Jakž takž jsem se držel a přelezl ji. Seskočil jsem z chytu za madlem, ze kterýho se jde do hrany. Dál nemělo smysl nic imitovat, stisk na hraně sotva udržim suchej a v tuhle chvíli z něj kapalo.....

Za moment už bohužel začalo  chcát ukrutně, z hrany crčel potok, vlhkost stoupla asi na 93% a bylo jasno, že odjezd home je jediná varianta....