WENA (logo)

Vlčí kopec potřetí

21 / 01 / 2019

Včera jsme dali se Zákořem další návštěvu Petrohradu. Sektor Vlčák nás baví(hlavně jsme tam měli z minula resty) takže po rallye Jablonec - Petráč parkujem a táhnem matice k šutrum. Na místě už operuje úderná skupinka Magnus, Ríša a Štěpán. Rovnou se hrnu k Pinnaclu, kde mám rozpytlený dva bouldry. První je na řadě Prase Vařený 7C. Minule jsem hodil z topu, dávám teda rozlez ve výlezu, čistim od sněhu a za chvilku sedám cvičně pod nástup. První rozpaž do hrany mi celkem jde i když to mám tak tak, ale největší problém je samozřejmě vývlaj. Jsem napnutej jak struna=vystřelení maximální. Nejde mi navíc udržet noha na spodním stupu. Nějakou dobu imituju, jednou i udržim naférovku bez nohou, ale nelíbí se mi jak je to na krev. Přemejšlim co s tim až nacházim vyšší stup a je jasno. Nakonec to neni tak zlý a du na pokus. Prvním smekám, druhym se vyplazim na vršek. Paráda. 

Zákoř mezitim očistil neberoucí bouli v závěrečný pasáži dnešního hlavního cíle- Zemi Vzdálený za 7C/C+. Hlásí, že ani z bližšího prozkoumání chyt moc nebere a je jasný, že se bude muset zabrat pořádně. Přesto, že je pod nulou, chyty se neprojevujou jako drhnoucí, což samozřejmě kompenzuje naše strašná síla (haha) a bez bázně se pouštíme rovnou do pokusů. Nevypadá to zle, bohužel v prvním smekám a hned co dopadnu, uuuž chci začít sprostě nadávat, kkdyž v tom si vzpomenu na slib, kterej jsem dal Jestřábovi u Bobří řeky a zařvu jenom dvakrát Kurva(to prej není sprostý slovo, ale označení povolání) a přidám ještě sračku pojebanou, ale ta se mi odpouští, pro jasný bezpráví,jehož jsem se stal obětí. Dávám rest, koukám na Zákoře, kterej mi ukazuje co znamená sebeovládání par excelans, když mu asi potřetí smekne noha, dopadne na zem a beze slova se obuje a jde mrknout na další bouldry. Nechápu nic. Doráží Ríša, zkouší Prase, přidává se Štěpán, session pod Pinnaclem se rozjíždí a mně nezbejvá než se obout a zavdat další pokus o sesekání týhle parádní hrany. Nastupuju, všechno mi jakž takž vychází, nahoře malinko smekám, ale pouštět se nehodlám takže dojíždim až do tý mrzký neboule nelišty, zase mě překvapuje jak ta svině nebere, ale dodržuju bitevní plán, vrhám se doleva a za podpory spoterů (díky) zvládám dobýt tuhle lajnu. Mám radost převelkou, oproti ostatním místním bouldrum co jsem zatím lezl mi to přijde fakt svižný. Když du dolu, skoro se zabiju, protože lezečky nejsou na chození po sněhu moc uzpůsobený, nadšenej jsem ale pořád stejně a du pauzovat k Pevnosti. 

Koukám na Magnuse, kterej leze vysoký 7C+ a žasnu jak poooomaliiinku přešahuje mezi chytama. Samozřejmě jeho první pokus končí v topu. Na Pevnosti se mi děsně líbí minule zmiňovanej Stepní vlk 8A/+. Sedám teda pod nástup a snažim se trochu vymyslet co s tim. Nejde mi nic moc. Nakonec se mi daří plácnout levačkou za hranu, kde bych někdy v budoucnu odpočatej mohl nahmátnout chyt, pro teď ovšem nothing. Jdu kus vedle, obuju se pod Morfiem, kde se náramně pobavim při pohledu kam až bych měl skočit (skok za 7C+) Imituju nastoupení nohou na startovní lištu, že to jako na hovado sešlu staticky ale sám jsem seslanej bez šancí a netrvá to tak dlouho a tahnu matice pod můj dnešní kódovací projekt(=rád bych ho zkrokoval) Křik a pláč 8A+/B. Nástup a první krojc z minula mi jde dobře, udělám hned. Kámen úrazu je pro mě napalm doprava a následnej kříž, za tim následuje už "jen" vývlaj a boulder Pláč, kterej mi jde dobře. Zkoušim teda napalm. Jsem děsně podělanej do toho řampnout naférovku. "Zamatěný to mám dobře, zamatěný to mám dobře", opakuju si furt dokola, ale jsem schopnej pohyb jen tak vysranecky naznačit a slítnout dolu. Nechci se ale vzdát, protože mi připadá, že je to fakt hlavně vo tý hlavě, až najednou chyt drržim, honem se snažim dát vejš levou nohu jak jsem to nakoukal od mistrů na videu, ale puk ta kurva smeká a letim skoro až k vlkovi. Hm nojo no, žádná prdel. Od Pinnaclu se ozývá řev jak hovado, jdu se tam teda mrknout, dovídám se o Zákořovym suchym přelezu Země vzdálený, Magnusovym přelezu Fistule, Ríša sesek prase a nakonec koukám i na parádní Štěpánův přelez Země. Bomby. Motivace se nevzdat v Křiku, jdu tam a zvládám napálit pravačkou do chytu a přidat nohu, na krojc už nemám.. UUf, ale myslim, že čerstvej to nějak pude (eeeh). Vracim se zas za ostatníma, zkoušim vývlaj ve Fistuli, kterej je těžší než v Praseti, nakonec ho zvládám a zkoušim ještě blbnout v Těžký vodě 8A..... líbí se mi velmi a je jasno, že na ní pojedu příště. Pro dnešek jsem už na kaši a vzhledem k tomu, že Titán někam zmizel a nemůže nás zjebat, že na to už serem, rychle balíme a utíkáme. Je už skoro pět tak nám to snad odpustí a ujdeme trestu......