WENA (logo)

Vyhlídková skála 14.11.2017

14 / 11 / 2017

Dnes jsem razil na Petráč na luxusní podmínku. Předpověď jasně ukazovala mrdy, webka taky, nebylo proč váhat. Tři hodiny v autě jsem se těšil jak posekám Rudou armádu, kterou mám z minula skvěle pochystanou. Parkuju káru, letim do skal a Hle! ta svině pyzda je komplet zechcaná. Chvilku jsem trošičičku rozmrzelej, protože to byl můj hlavní cíl a vůbec jsem se zradou nepočítal, ale zanedlouho se jdu rozhejbat a pozkoušet co jinýho šutr Nočník nabízí- a že toho neni málo. Sedám pod Let se zelím 8A+. No, v podstatě by mi stačilo chytit dírku, protože následně jsem schopnej našlápnout k levý ruce do nástupový díry a zbytek je bouldr Uááá, kterej se mi podařilo zkosit minule. Bohužel nástup je pekelnej. Tvrdí muziku hned o tři stupně a je to znát. Nakonec se teda zvednu, ale díru nenapálim. Uf! Když mě to přestane-docela rychle- bavit, přesunuju matici o kousek vedle, kde bych rád otestnul Froda. Samozřejmě nejdřív variantu ze stoje, která by měla bejt jednokrok za 7C. Hned mě to "chytne", protože jde o koordinační poskok z dobrýho spoďáku do totálního madla. Problém je v postavení nohou a hlavně je potřeba za spoďák doslova kurrrrevsky zarvat. Bombastická věc, nic nejde ochcat, prostě zaber a když to nevyjde tak zaber dvakrát tolik muhaha. Sázim asi deset celkem nadějnejch pokusů až už nejsem schopnej postavit nohy a jdu se projít co kde najdu suchýho. 

Na obhlídce mi padne do oka boulder Brežněv 7C. Hlavně teda proto, že je suchej (až na nástupovej chyt). Po asi půl hodince se vracim k Frodovi a dávám testovací, kterej uuuuuž myslim, že klape, ale nět! Kva to bylo sakra blízko!!(viz foto dole) No nic, je jasno, že jsem grif tak nějak ochočil, teď už jenom to slavný zabrání.....asi si budu muset pořádně odpočinout a zkusit to čerstvej. Ještě si cvičně sedám k poctivýmu (8B) nástupu a To je teprve var!!! Bomby jak idiot, větší silovinu jsem asi neviděl. Okamžitě řadim tuhle věc mezi svoje absolut top pekla, který bych někdy v životě chtěl vylízt a jdu dolu na Brežněva.

Zkoušim opět fleš haha, zase jdu hned v prvním kroku k zemi. Netrvá mi to ale dlouho a dostávám se do dvou děr, ve kterejch jsem myslel, že je posekáno, ale opak je pravdou. Nastává ošel a zuřivý dekódování. Asi za třičtvrtě hodiny vymejšlim zběsilej program, kterej spočívá ve vysokym našlápnutí levačkou a hroznej navaluňsk přes hranu. Vlevo je celkem beroucí díra, tak do tý se snažim našahnout a i když už melu z posledního, krok zvládám. Dávám rest ve kterym se jdu kouknout na Armádu, jestli osychá a ani hovno takže jdu zpět, sedám pod Brežněva a za chvíli se raduju až na samym vrcholu Uvítacího výboru. Jooo, aspoň něco do kabely.

Než se setmí, zkoušim ještě Technikus, nebo jak se ten bouldr jmenuje. Je to traverzek za 7C hned vedle Noodledreamu. Nejdřív mi připadá, že to snad nemůže bejt 7C, dyť tam jsou obří stupy a celý to je v položenym!? Hned co do toho vlezu, musim uznat, že číslo nelže. Normálně to je těžký jak svině a já nejsem schopnej ani utancovat jednotlivý kroky. Zábavné...... Nakonec jdu ještě znovu na Nočník, testuju, jestli se Frodo neobměkčil, ale s nafouklou rukou mě pošle ihned k zemi a prej ať už táhnu a vrátim se s trojnásobnou silou v levačce..... Tak jo, jdu k autu a přemejšlim nad tim, jestli se mi povede jet na skály taky někdy, když je pořádně sucho......